Найкращі поради, щоб запобігти варикозу


  • 11/02/2019
Найкращі поради, щоб запобігти варикозу

Варикозне розширення вен – це розширені вени викрученої форми з утворенням патологічних вузлів. Будь-які вени можуть бути ураженими, але найчастіше – поверхневі вени нижніх кінцівок, що пояснюється перевантаженням або ж часто неправильною поставою.

Варикозні вени мають червоне або пурпурове забарвлення, що легко помітити на шкірі, саме тому ця проблема вважається естетичною. Покращення стилю життя, уникнення шкідливих звичок – це найефективніший спосіб запобігти появі варикозних вен. Ось деякі поради:

1. Не знаходьтеся в одному й тому ж положенні

Якщо ви протягом тривалого часу сидите або стоїте, намагайтеся змінювати положення принаймні через кожні декілька хвилин. Якщо перебуваєте в одному й тому ж положенні тривалий час, погіршується кровообіг, можуть з’явитися варикозні вени.

2. Приймайте холодний душ

Холодний душ – найкраща терапія для гарної циркуляції крові. Гарячий душ розслабляє тимчасово, а прохолодний чи холодний душ має більше переваг для здоров’я.

3. Носіть одяг відповідного розміру

Якщо носити дуже тісний одяг, скажімо, джинси, це перешкоджає венозному відтоку крові та збільшує шанс появи варикозного розширення. Обирайте широкий одяг, що не стискає тіло.

4. Не перегрівайтеся

Тривале перебування на сонці або в теплі може стати причиною проблем з кровообігом та затримкою рідини. Якщо хочете уникнути цієї естетичної проблеми, намагайтеся захистити себе від сонця та надмірного тепла.

5. Носіть компресійні панчохи

Компресійні панчохи – це одяг з терапевтичними властивостями, що може запобігти появі проблеми з кровообігом.

6. Не зловживайте носінням взуття на високих підборах

Такі туфлі дуже гарні, ви маєте в них привабливий вигляд; проте носіння взуття на високих підборах впродовж тривалого часу може призвести до набряку  ніг  та збільшити шанс прояву варикозної сітки та варикозного розширення вен.

7. Виконуйте фізичні вправи

Будь-яка фізична активність покращує кровообіг. Тому щоб уникнути розвитку варикозного розширення вен, розробіть щоденний план тренувань вдома або в спортивному залі.

8. Поліпшіть раціон харчування

Здорове та корисне харчування необхідне для оптимізації кровопостачання, особливо з віком. Вітаміни, мінерали, антиоксиданти, а також жирні кислоти допомагають збалансувати роботу серцево-судинної системи.

9. Уникайте надмірної ваги

Якщо маєте зайву вагу, важливо проконсультуватися з дієтологом, щоб підібрати найкращу дієту для себе. Не обирайте «чудо-дієти», оскільки ефект від них може бути зворотнім.

Якщо ж варикоз у Вас вже з’явився – зверніться до лікаря!

Асистент кафедри хірургії № 2 БДМУ, к.мед.н.,

Лікар-хірург КНП "Кельменецька ЦРЛ" Москалюк О.П.

Коментарі