Співчуття з приводу передчасної смерті колишнього редактора Кельменецької районної газети «Рідне слово» Богдана Прокоповича Гури


  • 08/11/2018
Співчуття з приводу передчасної смерті колишнього редактора Кельменецької  районної газети «Рідне слово» Богдана Прокоповича Гури
Кельменецька районна державна адміністрація з глибокою скорботою сьогодні, 8 листопада, прийняла сумну звістку про те, що після важкої хвороби перестало битися серце колишнього редактора Кельменецької  районної газети «Рідне слово», поета, журналіста, Почесного громадянина Кельменецького району, депутата Кельменецької районної ради трьох скликань  Богдана Прокоповича Гури.
Передчасна  смерть Богдана Прокоповича – це непоправне горе для його рідних, близьких, друзів, колег, жителів району. Світлий і незгасний спомин про його добрі земні справи назавжди залишаться в серцях усіх, хто його знав, любив та шанував.
Голова Кельменецької райдержадміністрації Віталій Швець та трудовий колектив райдержадміністрації висловлюють щирі співчуття рідним та близьким, усім друзям Богдана Прокоповича. Сьогодні, у цей важкий час, ми разом з вами низько схиляємо голову у жалобі.
Нехай Господь упокоїть його душу.
 
Народився Богдан Прокопович Гура 01 грудня 1944 р. у с.Шишківці Борщівського району Тернопільської області. У 1970 р. закінчив філологічний факультет Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, а в 1978 р. – відділення журналістики ВПШ. Працював літпрацівником, заступником редактора, а згодом редактором  Кельменецької  районної  газети  «Рідне слово», яким попрацював 28 років.
Вірші почав писати в університеті. Наприкінці  60-років  на його твори звернув увагу Володимир Івасюк  і запропонував творчу співпрацю. Його пісня «Балада про мальви» стала дуже популярною піснею Софії Ротару.
   Як поет, публіцист друкувався в районних, обласних, республіканських газетах та журналах, альманахах. На слова Богдана Гури професійними і самодіяльними композиторами написано такі пісні, як «Балада про мальви»  /муз.В. Івасюк/, «Нас багато по світу», «Товариство моє» /муз.П. Дворський/, «Зацвіла білим цвітом любов» /муз. І.Балацький/, «Верби над Прутом», «Принеси мені мрію» /муз. Я. Вишиваний/, «Журавка», «Кельменчанка», «Усіх нас музика єдна» (муз.Б.Бібіков), «Жолуді», «Ти знову від мене поїхала» (муз. В. Крупко), «Весілля», «Колискова ластів'яті», «Нас покидають ветерани» (муз.М. Мафтуляк).
Автор поетичних збірок «Осінні яблука» (1994), «Мелодія слова» (2004). Автор понад 1000 статей на суспільно-політичну тематику, замальовок, нарисів про орденоносців, відомих людей краю.
Член Національної спілки журналістів України.
Коментарі