Нові правила подання звітності

04.04.2013 | 13:57
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

З 1 липня 2013 року для суб’єктів господарювання буде обов’язковим подання звітності в електронному вигляді про використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) до органів Державної податкової служби.

У зв’язку з тим, що набули чинності норми п.7 Закону України 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо надання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) до органів Державної податкової служби дротовими або бездротовими каналами зв’язку за технологією Національного банку України.

Основною метою прийняття зазначених норм є створення комфортних умов для суб’єктів господарювання в частині надання можливості подання звітності про використання РРО в електронному вигляді, а також зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок економії витрат на друкування паперової контрольної стрічки.

Для підприємців, які працюють з РРО, стало обов’язковим щоденне цифрове звітування до податкової в режимі он-лайн. І хоч упродовж І півріччя ще дозволяється звітувати за старими правилами, податківці радять раціонально використати перехідний період для комфортної адаптації до вимог нового правового поля та сучасної інформаційної доби.

Так, аби уникнути ажіотажу наприкінці червня, варто вже зараз потурбуватися про модернізацію ваших РРО. Тим більше, що інновація покликана усунути незручності для користувачів техніки, які існували раніше.

Електронна касова стрічка зробить процес звітування для власників РРО максимально комфортним і зручним, адже завдяки безконтактному спілкуванню з податківцями, підприємці не витрачатимуть робочого часу на візити до податкової. Більше того, нововведення дозволить заощадити на купівлі сотень кілограмів паперової контрольної стрічки і позбавить необхідності бізнес-активу краю зберігати впродовж 3 років копії чеків.

Наразі для платників податків існує 2 способи переходу на електронне звітування. Перший передбачає придбання РРО нового покоління, які створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми, другий – переоснащення діючої касової техніки і приєднання до неї спеціальних модемів для передачі звітів.

Задля необтяжливого переходу до роботи за новими правилами користувачам РРО слід саме зараз звертатись до Центрів сервісного обслуговування касової техніки з приводу купівлі або модернізації касових апаратів.     

До 1 липня поточного року штрафів за допущенні помилки у процесі освоєння нової технології не буде. Відповідальність за неподання звітності в електронному вигляді настає з 01.07.2013 р. За порушення відповідних вимог суб’єктами господарювання, законодавством передбачені фінансові санкції у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів громадян, тобто 170 грн. за кожен прострочений день.

  •  

  •  

  •  

  •  
-