В Кельменецькому районі тривають громадські слухання з питань децентралізації

19.02.2018 | 11:18
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Почути думку кожної громади є головною ціллю проведення в районі протягом  другого тижня  громадських слухань. Саме від цього  буде залежати конфігурація утворення ОТГ на Кельменеччині. На даному етапі жителі населених пунктів мають можливість вплинути на затверджений перспективний план формування територій громад Чернівецької області та ініціювати до нього зміни.

У неділю такі слухання пройшли у селах Бурдюг та Бузовиця, в яких взяли участь керівник апарату районної державної адміністрації Еліна Петіченко, головний спеціаліст Департаменту регіонального розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Собиль, представники Центру розвитку місцевого самоврядування – директор Тетяна Татарчук, радник з фінансових питань Дмитро Прокопець, радник з муніципальних послуг Віктор Лащак, радник з комунікацій Андрій Кучуран та Кельменецький селищний голова Сергій Буняк.

У виступах експертів звучала інформація про переваги та недоліки реформи децентралізації для мешканців ОТГ. Громади ж найбільше цікавило питання її фінансової спроможності, формування бюджетів, функціонування закладів освіти та охорони здоров’я. Кельменецький селищний голова Сергій Буняк  розпочинав свої промови, акцентуючи увагу, що він не підтримує тезу: «Один район – одна громада»,  але разом з тим, бачить перспективи розвитку сільських територій саме в об’єднаних громадах.

На громадських слуханнях в селі Бурдюг в залі були присутні 38 чоловік, які вирішували долю села за всіх своїх односельчан (за статистичними даними 772 чол.). Прийнято рішення  інформацію взяти до відома та створити робочу групу для більш детального вивчення формування створення ОТГ.

Досить жвавими були обговорення у Бузовиці, де зал будинку культури був переповнений небайдужими  та активними людьми. Оскільки село не межує із смт Кельменці, було  вирішено утриматися від об’єднання з селищем.  Разом з тим, бузовчани бачать себе у Кельменецькій ОТГ,  пропозицію щодо об’єднання з Іванівцями  було відхилено.

  •  

  •  

  •  

  •  
-