Служба у справах дітей Кельменецької РДА

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Службою у справах дітей райдержадміністрації  проводиться робота щодо реалізації державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності, вчиненню дітьми правопорушень.

Розроблено районну програму запобігання дитячій бездоглядності та розвитку сімейних форм виховання на 2017-2021 роки та подано на розгляд чергової сесії районної ради, яка спрямована на усунення причин, які призводять до виникнення такого явища, як дитяча безпритульність і бездоглядність, поширення соціального сирітства дітей, порушення прав дитини.         

В районі проживає  6821дитина віком до 18 років, з яких   37  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 30 виховуються в сім'ях опікунів (піклувальників), 7 - в  прийомних сім'ях,  0- у школах-інтернатах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Службою у справах дітей своєчасно вживались заходи щодо надання дітям статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування та  влаштування їх переважно  у сімейні форми виховання.  Протягом 2016 року надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування 12 дітям, 6 з них  влаштовано під опіку(піклування), 1 дитина усиновлена, 1 дитина влаштована в дитячий будинок сімейного типу, 4 тимчасово влаштовано в соціальні заклади.   В поточному році статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування надано  2 дітям, їх  влаштовано під опіку.

Станом на 01.03.2017  сімейними формами виховання охоплено 100 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В районі функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 14  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Службою у справах дітей здійснюється контроль за умовами утримання і виховання дітей, які перебувають під опікою (піклуванням), виховуються в прийомних сім’ях, а також за усиновленими дітьми.

Здійснюється ряд заходів щодо запобігання дитячої бездоглядності в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах.  До таких заходів належить  обстеження умов проживання дітей, які перебувають  у складних і надзвичайних умовах, проведення з батьками роз’яснювально-попереджувальної  роботи  з питань належного виконання ними  обов’язків по вихованню дітей, взяття сімей даної категорії під соціальний супровід, надання їм  соціальних, медичних, правових консультацій щодо виходу із кризи.  Ініціювалось питання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання обов’язків по вихованню дітей.

Звичайно, позбавлення батьків батьківськихправ є крайнім засобом. Разом з тим, тільки за минулий рік службою у справах дітей подано до суду 7

справ про позбавлення батьків батьківських прав відносно дітей та 1 справу про відібрання дітей від матері без позбавлення її батьківських прав.Насамперед, це ті сім’ї, в яких існувала реальна загроза життю і здоров’ю дітей, їх морально-психологічному стану тощо.

Налагоджено  співпрацю та  взаємоінформування  служби у справах  дітей райдержадміністрації з  місцевими закладами охорони здоров’я, управлінням освіти райдержадміністрації, Кельменецьким відділенням поліції ГУ НП  в Чернівецькій області, районним  центром  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та іншими організаціями, що працюють з дітьми  з питань захисту їх прав, попередження  бездоглядності  і правопорушень.       

За участю  відповідних  служб  проводились  профілактичні рейди - перевірки  в населених пунктах  району  в закладах дозвілля, ресторанного господарства, комп’ютерних та інтерактивних клубах, дотримання  законодавства у сфері торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, а також  здійснювалось обстеження умов проживання дітей, які перебувають  у складних і надзвичайних умовах.

Протягом  2016 року  проведено 24  профілактичних рейди,  обстежено 62 сім’ї, 4 дітей, які залишились без батьківського піклування,  влаштовано в притулок для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації, 1дитина – в обласний спеціалізований   будинок   дитини.   Виявлено   2  факти порушення правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами. Відділом Кельменецької поліції  ГУНП в Чернівецькій області складено 4 протоколи за розпивання неповнолітніми  алкогольних напоїв та появу в нетверезому стані в громадських місцях, 9 протоколів - за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння, 23  протоколи – відносно батьків за неналежне виконання ними обов’язків по вихованню дітей.    

Щомісяця поновлюється інформація про дітей, які скоїли кримінальні правопорушення, з даними дітьми та їх батьками регулярно проводиться профілактично-роз’яснювальна робота щодо недопущення вчиненню ними злочинів.  Працівники служби у справах дітей постійно беруть участь у судових засіданнях по розгляду кримінальних та цивільних справ стосовно дітей.  Протягом минулого року працівники служби у справах дітей взяли участь у 65 судових засіданнях.

При районній державній адміністрації діє комісія з питань захисту прав дитини. Протягом минулого року проведено 14 засідань даної комісії, на яких розглянуто 68 питань стосовно захисту прав та інтересів дітей. За рішенням комісії службою у справах дітей підготовлено  16 висновків органу опіки та піклування  про доцільність позбавлення батьків батьківських прав,  20 висновків та  розпоряджень райдержадміністрації щодо вирішення спорів між батьками стосовно участі одного з батьків у вихованні дітей та місця проживання дітей, 8 розпоряджень райдержадміністрації щодо захисту майнових та житлових прав дітей та інших.

Службою у справах дітей організовано та проведено ряд заходів з нагоди Дня захисту дітей, Дня знань, Дня Святого Миколая, новорічно-різдвяних свят. В результаті проведених благодійних  акцій дітям пільгових категорій, в першу чергу дітям-сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування та дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах надано 35  наборів шкільного та канцелярського приладдя до початку нового навчального року,  вручено  62 новорічних  подарунка до Дня Святого Миколая. 

      

Начальник служби у справах

дітей райдержадміністрації                                                          І. Комерзан

 

  •  

  •  

  •  

  •  
-