З 25 листопада у Чернівецькій області розпочинається акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада у Чернівецькій області розпочинається акція «16 днів проти насильства»

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об'єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства з 1991 року. Власне тоді визначився зв'язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв'язку:

25 листопада - Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня - Міжнародний день прав людини. .

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня - Міжнародний день боротьби Зі Снідом, 2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня - Міжнародний день осіб з інвалідністю, 5 грудня - Міжнародний день волонтера.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Акція «16 днів проти насильства» проголошена другим Всеукраїнським конгресом жінок, проходить у 20 регіонах України, об єднала 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації разом із іншими відповідальними структурами приєдналися до акції «16 днів проти насильства».

Подібна активність в області свідчить про актуальність проблеми подолання насильства, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.