Кіцманський район потрапив до червоної зони карантину

Кіцманський район потрапив до червоної зони карантину

Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні 31 липня визначила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19.» До червоної зони буде віднесено Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район Чернівецької області.

Про це ідеться на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України.  

До жовтої зони потрапили Глибоцький, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький та Хотинський райони Буковини. Решта – у зеленій зоні.

Для визначення, до якої із зон належить той  чи інший регіон, застосовуватися такі показники, як завантаженість в лікарнях не більше 50% ліжко-місць, середня кількість проведених тестів – не менш 24 на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування – не більше 11%, показник динаміки зростання випадків інфікування – не більше ніж 10%.

Передбачається, що в зеленій зоні будуть діяти наступні правила:

  • носіння масок в громадських місцях;
  • проведення масових заходів не більше 1 особа на 5 м2;
  • заповненість залів у кінотеатрах та театрах не більше 50%;
  • перевезення пасажирів у громадському транспорті за кількістю місць для сидіння.

У жовтій зоні окрім засторог, які діють у зеленій  зоні, буде обмежене відвідування установ соціального захисту, де перебувають люди похилого віку. У помаранчевій – заборонена робота закладів розміщення (крім готелів), діяльність розважальних закладів, ресторанів вночі, планова госпіталізація, дитячих таборів, масові заходи можуть проводитись з розрахунку не більше 1 людини на 20 м2.

У червоній зоні заборонена робота громадського транспорту, закладів освіти, ресторанів та ТРЦ.

За словами Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, перехід в ту чи іншу зону відбуватиметься при перевищенні показників 5 днів поспіль.

Засідання Центральної комісії ТЕБ та НС проводитимуть кожної п'ятниці. За результатами аналізу ситуації в регіонах будуть визначати рівні розповсюдження коронавірусу.