Програма DOBRE, Чернівецька ОДА та громади-партнери підписали меморандум про співпрацю

Програма DOBRE, Чернівецька ОДА та громади-партнери підписали меморандум про співпрацю

Цьогоріч 10 громад Буковини стали партнерами програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Їх обрали з-поміж 25 претендентів у трьох областях України. Із цього приводу голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук, очільники громад та керівник Програми DOBRE Браян Кемпл підписали меморандум про співпрацю.

– Найголовніше – це допомогти громадам стати справжніми господарями у своєму домі, знати потреби людей, знайти діалог із кожним жителем. Громада повинна відчувати себе єдиною спільнотою, командою, яка покликана діяти в унісон. Ніколи не гріх навчитися нових інструментів, побачити практики, що вже працюють у наших європейських сусідів. Взяти найкраще, для того, щоб бути успішним, – це прекрасна форма взаємодії, тож дякуємо програмі DOBRE за неї, – сказав Сергій Осачук.

Як запевнив Браян Кемпл, програма працює, аби громади використовували досвід її фахівців на свою користь.  

– Прагнемо, аби наші громади-партнери ставали більш успішними та досягали кращих результатів у роботі. Маємо гарну команду у Чернівецькій області, тож будемо працювати на результат, – сказав він.

Нагадаємо, цьогоріч партнерами DOBRE стали Великокучурівська, Вижницька, Глибоцька, Клішковецька, Мамалигівська, Недобоївська, Новоселицька, Рукшинська, Усть-Путильська та Хотинська територіальні громади.

Довідка

DOBRE – п’ятирічна програма, спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку територіальних громад, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

Виконує програму міжнародна організація Global Communities, фінансує її Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). До консорціуму виконавців, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).

DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020 Програма розпочала свою роботу також у Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській областях.