Стоп насильству


  • 12/06/2019
Стоп насильству

        Проблема насильства, зокрема, насильства в сім'ї, є досить актуальною для сучасного суспільства передусім тому, що сім’я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.

        На жаль, необхідно констатувати, що сім’я як осередок суспільства, без підтримки держави та її інституцій, не завжди спроможна виконувати свої головні функції, зокрема щодо забезпечення належного добробуту та виховання дітей.

        Діяльність щодо попередження насильства в сім’ї регламентується Конституцією України, Законами України, Сімейним кодексом України, постановами. Слід відзначити, що в Україні з часу прийняття законодавчих актів, які регулюють відносини в сімейному середовищі, завдяки зусиллям органів державної та місцевої влади, ряду громадських організацій ужито заходів, які посприяли суттєвим змінам у ставленні суспільства до проблеми домашнього насильства, становленню системи реабілітації осіб, які від нього постраждали, посиленню захисту дітей від насильства у сім’ї та ін.

        На захисті сім’ї від насильства стоїть Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Згідно з юридичним визначенням цього офіційного правового документу, домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.      

        В українському суспільстві побутує стереотип: насильство, жорстоке поводження, недбале ставлення до жінок, дітей – це проблеми виключно кризових або погано матеріально забезпечених сімей, однак з цією проблемою стикаються люди незалежно від рівня доходів, освіти або соціального стану.

        Жертви домашніх тиранів не завжди знають як можуть захистити свої права. Людина, яка стала жертвою домашнього насильства, має право отримати підтримку держави та захистити себе, звернувшись до Нацполіції, органів влади, соцзахисту, суду.

       Якщо ви потрапили в скрутну ситуацію, бажаєте отримати консультацію чи допомогу - звертайтеся  до відділу праці управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (пл. Центральна,4 каб. 4, тел. 2-04-63).

 

  Заступник начальника управління - начальник

  відділу праці управління праці та

 соціального   захисту населення райдержадміністрації                          В. Бинда

Коментарі