30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

  Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків, дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

       Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Торгівля людьми – це продаж людей і їх використання злочинними елементами з метою одержання прибутку. Це може означати примушення або втягування через обман до проституції, жебракування, або ручної праці.

За оцінками Організації об’єднаних націй, проблема транснаціональної злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми, має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками. Від торгівлі людьми може постраждати будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

       В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо, виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата. Із заявою про надання такої допомоги слід звертатись до управління праці та соціального захисту населення Кельменецької райдержадміністрації за адресою пл.. Центральна,4 каб. 4 або за телефоном 2-04-63.

        Зателефонуйте до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0800 505501 або короткий номер 527 (дзвінки безкоштовні з мобільних телефонів в Україні) і дізнайтеся більше, як мінімізувати ризик стати жертвою торгівлі людьми.

    Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення, тож давайте спільними зусиллями робити все можливе аби убезпечити наших громадян від потрапляння до ситуації торгівлі людьми. 

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення

Кельменецької  райдержадміністрації                                                                                                                     Віолета Бинда