На Кельменеччині триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

На Кельменеччині триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» представниками  районних служб  організовано зустріч із учнями Ленковецького НВК.

  Цікава та змістовна інформація була донесена учням, педагогам.

  Лікарем-наркологом Кельменецької центральної районної лікарні ЦРЛ Людмилою Савченко, звернуто увагу присутніх на вплив та наслідки шкідливих звичок: алкоголю, тютюну, наркотиків, а також про розвиток фізіологічних функцій органів підлітків, які не дотримувалися здорового способу життя.

  Про права, обов’язки та правозахисні функції здобувачів освіти та отримання первинної правової допомоги у передбачених Законом повідомив директор Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Роман Дворський. Він проінформував учасників освітнього процесу  про діяльність якісної безоплатної правової первинної допомоги з правових питань осіб, які постраждали від домашнього насильства. Учні мали можливість задати запитання та отримати необхідні відповіді.

  «Про запобігання та протидії домашньому насильству»  докладніше розповіла директор Кельменецького районного центру для дітей,  сім’ї та молоді Людмила Попович. Також повідомила про існування законів Кримінального кодексу України, на підставі яких можна притягнути до відповідальності та відповіла на ряд запитань.

  Дільничний офіцер поліції Ян Гордій, на офіційно зареєстрованих  прикладах повідомив про наслідки скоєння насильницьких дій підлітками, їхніми батьками, та несення Кримінальної відповідальності перед Законом України. 

  Начальником сектору кадрового забезпечення Кельменецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області Ольгою Жирновою і з учасниками освітнього процесу, учнями 10-11 класів, проведено бесіду щодо профорієнтаційної роботи до вступу у ВНЗ зі специфічними умовами навчання. До старшокласників було донесено цікаву та змістовну інформацію про вимоги вступу, навчання, працевлаштування випускників в даній сфері діяльності.

  Конкретна інформація дала можливість учням задуматися над вибором майбутньої професії та правильного поводження в суспільстві, бути більш відповідальними та послідовними у життєвих ситуаціях.

  Кожен класний колектив з великим багажем інформації та позитиву емоцій розходилися по своїх класних кімнатах, ще довгий час обговорюючи отримувану інформацію, розуміючи що перед ними, вже як перед дорослими, стоїть велика відповідальність.

  Такі зустрічі допомагають учням реально оцінювати ситуації, в які вони потрапляють та знаходити з них правильний вихід.